Uzaktan Sayaç Okuma Sistemi Aidatim.net’te

SİZİ ARAYALIM
Uzaktan Sayaç Okuma Sistemi Aidatim.net’te

Günümüzde hemen hemen tüm yapılar ısınma ihtiyaçlarını doğalgaz ile karşılamaktadırlar.

Tüketilen enerji bedelinin pay edilmesinde farklı yöntemler uygulanırken en adil ve maliyetli yöntem olarak kalorimetri sistemi göze çarpmaktadır.

Peki nedir kalorimetre sistemi ?

Kalorimetre sistemi; ortak alanların ısınma paylarının hesaplanarak eşit paylaşımının ardından meskenlerin tükettikleri enerji miktarı kadar faturalandırıldığı bir sistemdir.

Burada kişilerin tükettikleri miktar ile sorumlu tutulmaları adil paylaşım sıfatını kazandırmaktadır.

Ancak bu yöntem ile ısı gider paylaşımını sağlayan yapılar belirli bir maliyete katlanmak ile yükümlü olup okuma hizmeti alınan kurum ya da kuruluşlara bağlı olarak varlıklarını sürdürmektedirler.

Aidatim.net NetSayaç hizmeti ile yaşanan bu mecburiyet ile katlanılmak zorunda olunan yüksek maliyeti ortadan kaldırmak müşterilerine daha teknolojik ve zahmetsiz bir hizmet sunmayı hedeflemektedir.

NetSayaç yapınıza uzaktan okuma sistemine uyumlu konvartör temini ile birlikte yönetim programınız ile entegre olarak çalışan bir sistemdir. Herhangi bir okuma personeline gerek duymaksızın belirlediğiniz periyotta uzaktan bağlantı fonksiyonunu kullanarak sayaçlardan tüketim hesaplaması yapılması gereken veriler alınır. Enerji Bakanlığı tarafından yayınlanan Isı Paylaşımı yönetmeliklerine uygun hesaplamalar ile enerji tüketimleri faturalandırılır. Okuma sistemi ile yönetim programınız arasındaki entegre sistem aracılığı ile okuması yapılarak faturalandırılan bedelleri ilgili dairelerin hesaplarına aktarılır.  Aynı zamanda online ortamda tüketim birim fiyat ve ortak gider gibi bilgiler ışığında faturası oluşturularak mesken sahiplerine bilgilendirmesi sağlanır. Tüm bu işlemler tek ana merkez tarafından yönetim programınız ile yönetilirken sağlanan zaman tasarrufu ve güven ortamı tahsilat gücünüzü arttırmanıza sebep olurken, güç kazanan finans kolunuz fatura ödeme süresinden önce tahsilat oranınızı yükselterek olası ceza ve yaptırımlarla karşılaşmanızı önler. Size sadece Aidatim.netli olmanın ayrıcalığını yaşamak kalır. 

UYGULAMA KULLANMAYA BAŞLA MESKEN